Okänd konstnär 1800-tal, 6 st Miniatyrer. Osignerade. Akvarell och gouache.
Motiv efter Angelica Kaufmann, Benjamin West, Domenichino m.fl. Akvarell och gouache. Bildyta: 9 x 9 cm vardera.
Ej examinerad ur ram. Strödda skrapmärken. Färgbortfall på en.