1320078

Stig Lindberg

(Sverige, 1916-1982)
Stig lindberg, fat, 3 st, fajans, gustavsberg studio.

Stig Lindberg, fat, 3 st, fajans, Gustavsberg studio.

Tre lövformade fat med handmålad dekor. Fajansmålare bland andra Kurt Addin och Inga Andersson. Signerade med studiohanden, Sweden, numrerade. Längd 19-20,5 cm.

Smärre slitage. Nagg. Krackelyr.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Utropspris
2 500 SEK