Parti persiska objekt, 6 delar, 1800/1900-tal.

Bestående av;

Kokosnöt, skuren dekor, höjd 11 cm.
Fotstöd för hennamålning, skuret trä. Längd 40 cm.
Metallobjekt, höjd 28 cm.
Vasformat metallobjekt, avsett att sitta på stav i religiös procession, höjd 53 cm.
Handformat metallobjekt, höjd 14 cm.
En till stavtopp krönt av hand, höjd 37 cm.

Skador, lagningar. Anlupna.

Utropspris
3 000 SEK