1284080

Marie-Louise Ekman

(Sverige, Född 1944)
Marie-louise ekman, bänk/soffa, utförd till marie-louise ekmans utställning på moderna museet, stockholm 2017.

Marie-Louise Ekman, bänk/soffa, utförd till Marie-Louise Ekmans utställning på Moderna Museet, Stockholm 2017.

Rosalackerad MDF, signerad och daterad 2017, bredd 100 cm, djup 47 cm, sitthöjd 34, höjd 65 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
8 000 SEK