1300765

Pablo Picasso

(Spanien, 1881-1973)
Pablo picasso, efter, färglitografisk affisch utförd av henri deschamps, signerad i trycket.

Pablo Picasso, efter, färglitografisk affisch utförd av Henri Deschamps, signerad i trycket.

"Côte d'Azur". Tryckt av Mourlot. Bladstorlek ca 100 x 66 cm. Utgiven 1962.

Veck. Smärre revor. Hanteringsveck efter rullad. Något gulnad. Oramad.

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist Grafik
+46 (0)739 40 08 27

Utropspris
6 000 SEK