1304641

Lars Norrman

(Sverige, 1915-1979)
Blomsterbord, 2 stycken, 1950-60-tal.

Blomsterbord av lackerad metall och fanerade med teak. Lösa insatser. Längd 80, bredd 26, höjd 66 cm vardera.

Slitage, fläckar, renoverade med senare målning invändigt.

Utropspris
4 000 SEK