Johan Petter Johansson, vägglampa "triplex", 1900-talets mitt.
Ställbar, märkt i godset, längd, total ca 165 cm.
Åldersrelaterat slitage. Avskavd patina. Bristning. Bucklor. Ej funktionstestad. Skador. Slitage. Smutsig.