Design ÖvrigtSpring light
1304558

Josef Frank

(Österrike, 1885-1967)
Josef frank, bordslampa modell 2468 för firma svenskt tenn 1900-talets andra hälft.

Josef Frank, bordslampa modell 2468 för Firma Svenskt Tenn 1900-talets andra hälft

För tre ljuspunkter, stomme av mässing, höjd 55 cm

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
5 000 SEK