Josef Frank, bordslampa nr 2388 för firma Svenskt Tenn sent 1900-tal
För två ljuspunkter, mässing och läder, höjd inkl skärm 49 cm.
Ny skärm från Svenskt Tenn
Åldersrelaterat slitage. Anlupen. Ej funktionstestad.