Design ÖvrigtSpring light
1307365

Josef Frank

(Österrike, 1885-1967)
Josef frank, bordslampa nr 2388 för firma svenskt tenn sent 1900-tal.

Josef Frank, bordslampa nr 2388 för firma Svenskt Tenn sent 1900-tal

För två ljuspunkter, mässing och läder, höjd inkl skärm 49 cm.
Ny skärm från Svenskt Tenn

Åldersrelaterat slitage. Anlupen. Ej funktionstestad.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Slutpris
6 000
590
701
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
3 apr 15:31
6 000 SEK
3 apr 15:31
6 000 SEK
3 apr 15:14
5 756 SEK
3 apr 15:13
5 556 SEK
3 apr 15:13
5 500 SEK