1301779

Friedensreich Hundertwasser

(Österrike, 1928-2000)
Friedensreich hundertwasser färgserigrafi med metallprägling, signerad och numrerad 165/300.

Friedensreich Hundertwasser färgserigrafi med metallprägling, signerad och numrerad 165/300.

"Die Häuser hängen unter den Wiesen" nr 9 ur portfolion "Regen auf Regentag", bildyta 44 x 59 cm, utgiven av Ars Viva, Zürich.

Ej examinerad ur ram.

Koschatzky 52
1971/72

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
20 000 SEK