Nanny Still, servisdelar, 14 st, "Harlekiini", Riihimäen Lasi, Finland 1960-tal.

Tiilbringare, höjd 34,5 cm
7 saftglas, höjd 14,5 cm
ett par sockerskålar på fot i klarglas och med lock, höjd 20 cm
ett par gräddkannor på fot i klarglas, höjd 14,5 cm
skål, diameter 18 cm, höjd 10,5 cm
karamellskål, diameter ca 10 cm, höjd 9,5 cm

Obetydligt ytslitage. Tillbringaren med enstaka repor. Karamellskålen med ett obetydligt kantnagg, saknar locket.

Klubbat pris
800
9 016
835
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (24 bud)
9
13 jun 2021 20:15
800 EUR
8
13 jun 2021 20:15
780 EUR
9
13 jun 2021 20:14
760 EUR
10
13 jun 2021 20:13
740 EUR
9
13 jun 2021 19:19
720 EUR
8
13 jun 2021 19:19
700 EUR
9
13 jun 2021 19:19
680 EUR
8
13 jun 2021 19:19
660 EUR
9
13 jun 2021 19:19
640 EUR
8
11 jun 2021 20:45
620 EUR
11 jun 2021 20:45
600 EUR
8
11 jun 2021 20:45
580 EUR
11 jun 2021 20:44
560 EUR
8
11 jun 2021 20:44
540 EUR
9 jun 2021 12:31
520 EUR
9 jun 2021 12:31
500 EUR
9 jun 2021 12:31
500 EUR
5 jun 2021 14:39
400 EUR
5 jun 2021 9:29
350 EUR
5 jun 2021 5:16
300 EUR
3 jun 2021 20:45
250 EUR
3 jun 2021 20:39
220 EUR
3 jun 2021 20:09
200 EUR
3 jun 2021 18:58
30 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492