1313632

Golvvas, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.

Golvvas, porslin. qingdynastin, sent 1800-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av tuppar på klippa i naturmiljö. Höjd 58,5 cm.

Slitage. Bränningssprickor. Nagg. Ej examinerad på insidan.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Utropspris
4 000 SEK