1216822

Bägare, glas. 1700-tal, troligen Böhmen.

Bägare, glas. 1700-tal, troligen böhmen.

Slipad och graverade dekor av moogram under adlig krona inom lagerkrans. Höjd 9,5 cm.

Slitage, repor, små nagg.

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Klubbat pris
1 100
108
128
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (3 bud)
11 sep 9:32
1 100 SEK
4 sep 13:41
1 000 SEK
3 sep 22:05
800 SEK