Nordiska Kompaniet

(Sverige, Grundat 1902)
Nordiska Kompaniet
(Sverige, Grundat 1902)

Nordiska Kompaniet, sängbord, ett par, 1960-tal

Ben av ek. Teakfaner. En låda vardera med beslag av mässing. Brickmärkta. Nyckel finns till det ena sängbordet. Bredd 38, djup 60, höjd 69 cm. Nyckel finns.

Märken. Smärre slitage. Fläckar.

Formgivare

Utropspris
2 000 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38