1327942

Samling lerkrus allmoge, 5 delar, 1800/1900-tal

Samling lerkrus allmoge, 5 delar, 1800/1900-tal.

Delvis glaserat lergods i brunt och gult. Rundad form med hänklar. Höjder ca 10 - 21 cm

Åldersrelaterat slitage. Nagg.

Utropspris
3 000 SEK