Design Konstglas
1332658

Ingeborg Lundin

(Sverige, 1921-1992)
Ingeborg lundin, skål,  orrefors, signerad och daterad 1968.

Ingeborg Lundin, skål, Orrefors, signerad och daterad 1968.

Klarglas med slipad vågdekor. Signerad ORREFORS Expo D 35-1- 68 Ingeborg Lundin. Diameter 23, höjd 21 cm.

Smärre slitage.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Utropspris
3 000 SEK