1306193

Alexis Piron och Franz von Bayros (ill.), "L'Amour et la folie" Poèmes satiriques d'Alexis Piron (1689-1773), Paris 1910

Alexis piron och franz von bayros (ill.), "l'amour et la folie" poèmes satiriques d'alexis piron (1689-1773), paris 1910.

Dikter och erotiska illustrationer. Numrerad 22 av 530. Halvfranskt band med förgylld dekor och marmorerat pärmpapper. Övre guldsnitt. 32 x 28 cm.

Ställvis blekta pärmar. Ej fullständigt genomgången.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962

Utropspris
2 500 SEK