1326469

Edward Hald

(Sverige, 1883-1980)
Edward hald, skål, orrefors 1928, modell 149.

Edward Hald, skål, Orrefors 1928, modell 149.

Oval med graverad dekor av vilande kvinnofigur. Signerad Of. H. 149.28 samt gravörsignatur. Längd 22 cm, höjd 12 cm.

Smärre repor och invändig beläggning.

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 77

Utropspris
1 500 SEK