1336836

Francoise Bourget, skulptur, keramik, Studio Les Argonautes, Frankrike, omkring 1900-talets mitt.

Francoise bourget, skulptur, keramik, studio les argonautes, frankrike, omkring 1900-talets mitt.

I form av fiskare. Delvis glaserad. Signerad Francoise Bourget Les Argonautes. Höjd 44,5 cm.

Ställvis krackelerad. Sprickor.

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Utropspris
2 000 SEK