1342123

Flaskschatull, 1900-talets första hälft.

Schatull i form av fyra böcker, inuti två flaskor och fyra glas med förgylld dekor. Schatullets längd 23, bredd 14, höjd 15 cm.

Slitage och skador på böckerna. Smärre slitage och fläckar på flaskor och glas.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Utropspris
3 000 SEK