1344601

Ljusstakar ett par, Louis XVI 1700-talets senare del Frankrike.

Ljusstakar ett par, louis xvi 1700-talets senare del frankrike.

Förgylld brons. Rik dekor med akantus och kannelyrer. Undertill inventariemärkning. Höjd 28,5 cm.

Slitage på ytan. Igensatt borrhål

Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Utropspris
15 000 SEK