1345224

Hans Hedberg

(Sverige, 1917-2007)
Hans hedberg, burk med lock, starkeldsfajans, biot, frankrike, signerad hbg.

Hans Hedberg, burk med lock, starkeldsfajans, Biot, Frankrike, signerad Hbg.

spröcklig glasyr i gröna nyanser. Signerad Hbg,. Höjd 10,5, bredd 12, djup 8,5 cm.

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
4 000 SEK