Hans Hedberg, burk med lock, starkeldsfajans, Biot, Frankrike, signerad Hbg.
spröcklig glasyr i gröna nyanser. Signerad Hbg,. Höjd 10,5, bredd 12, djup 8,5 cm.
Obetydligt ytslitage.