1346872

Alvar Aalto

(Finland, 1898-1976)
Alvar aalto, vas 3030, signerad alvar aalto 3030.

Alvar Aalto, vas 3030, signerad Alvar Aalto 3030.

Höjd 14,5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
400 EUR