Bägare, silver, Moskva 1770-tal OCH bägare på kulfötter, silver, omärkt, 1700-tal.

Rysk bägare, cylindrisk, fotlös, med rikt driven och ciselerad dekor av fåglar och rocailler. Höjd 7,5 cm, vikt 74 gram. Bägare på kulfötter med stiliserad bladdekor mot mattpunsad fond. Höjd 6 cm, vikt 43 gram.

Lått slitage, små bucklor.

Utropspris
4 000 SEK