1350515

Stan Wys (Wysocki)

(Vitryssland, Född 1949)
Stan wys, skulptur, signerad, daterad 1997 och numrerad viii/xii.

Stan Wys, skulptur, signerad, daterad 1997 och numrerad VIII/XII.

Figur. Patinerad och polerad brons, 8/12, höjd exklusive sockel i sten ca 40 cm.

Obetydligt ytslitage.

Anna Tenje
Anna Tenje
+46 (0) 739 400 810

Utropspris
15 000 SEK