Alf Svensson golvlampa "G-30 R" Begboms 1950-tal

Lackerad metall, mässing, senare skärm, totalhöjd ca 154 cm med skärm.

Åldersrelaterat slitage. Färgbortfall. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 500 SEK