Design Övrigt
1364248

Piero Fornasetti

(Italien, 1913-1988)
Piero fornasetti, tallrikar, 7 st, "uccelli calligrafic", italien.

Piero Fornasetti, tallrikar, 7 st, "Uccelli Calligrafic", Italien.

Motiv fåglar, dekor i guld mot vit bakgrund, märkta undertill, diameter ca 21 cm.

Ett fat med nagg, åldersslitage förekommer.

Anna Tenje
Anna Tenje
+46 (0) 739 400 810

Utropspris
5 000 SEK