Kakiemono, akvarell och tusch på papper, Japan, 1900-tal.

Stående geisha med papegoja. Motivets mått 41x105 cm. Mått hängandes 54,5x185 cm. Efter Oba Gakusen (1820-1899).

Slitage, veck, fläckar. Trälåda medföljer.

Utropspris
3 000 SEK