Fat, ett par, silver 950/1000, Frankrike, 1800-talets andra hälft. Louis XV-stil.

Ovala, med konturerad kant, brättet med dekor av kartuschmönster samt med graverade monogram. Längd 44,5 cm, total vikt 2109 gram.

Slitage.

Utropspris
8 000 SEK