CG Råström, kaffeservis, 3 delar, silver, Stockholm 1950. Gustaviansk-stil.

Invändigt förgyllning. Kaffekannan med svärtat trähandtag. Kaffekannans höjd 21 cm, total vikt (utan trähandtag) 1493 gram.

Lätt slitage.

Utropspris
6 000 SEK