Jardiniere, silver 800/1000, Tyskland efter 1888. Rokoko-stil.

Invändigt förgylld. Oval, profilerad, på fyra rocailleformade fötter. Rik rokokodekor samt parställda hänklar med kartuscher. Längd 56 cm, vikt 2860 gram

Lätt slitage.

Utropspris
25 000 SEK