Gustaf Möllenborg, kaffeservis, 3 delar, silver, 1845 och 1852. Nyrokoko.

Kaffekanna, sockerskrin och gräddkanna. Gräddkannan invändigt förgylld. Kaffekannans höjd 28 cm, total vikt 1627 gram.

Lätt slitage.

Utropspris
5 000 SEK