Carl Fahlberg, bägare, silver, Uppsala 1769.

Delvis förgylld. Svagt sväng, på kälad fot, dekor av vågband och svisselerad bladdekor. Höjd 21 cm, vikt 435 gram.

Slitage.

Utropspris
8 000 SEK