Bojan, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Dekor i underglasyrblått av flodlandskap, monterad som lampa. Höjd 22 cm. Höjd med lampmontering 32 cm.

Stjärnspricka på skuldran. Bränningsdefeketer. Slitage.

Utropspris
4 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

83. Omega, Seamaster 600, "PloProf", "First Generation/Mark 1", ca 1970.
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK