1326843

Adrian Lilja, svampdosor, 5 st, silver, Karlskrona 1857-77.

Adrian lilja, svampdosor, 5 st, silver, karlskrona 1857-77.

Förgyllning. Oktagonala med graverad dekor av hus och träd. Locket med infattat blomstertryck under glas. Höjd 3,5 cm. Total vikt 117 gram.

Smärre bucklor, slitage. Lagningar.

Utropspris
5 000 SEK