Svampdosor, 4 st, silver, 1800-tal. Bl a Johan Wilhelm Hultgren, Ronneby 1892.

Bl a med förgyllning samt infattade tryck och glasstenar. Höjd 3-4 cm. Vikt totalt 98 gram.
Dosa med räfflad kant, utan silverstämplar medföljer.

Bucklor och slitage, kedjor saknas.

Utropspris
5 000 SEK