Utagawa Hiroshige, efter, färgträsnitt. Japan, 1900-tal.

No 70, Otsu från serien The Sixty Nine Stations of the Kisokaido Road, bladmått 37,8 x 25,8 cm.

Kantskador. Gulnad.

Utropspris
1 500 SEK