1315706

Tallrikar, fyra stycken, (2+2), kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Tallrikar, fyra stycken, (2+2), kompaniporslin. qingdynastin, qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger av fasan i trädgård resp blommor och fjärilar. Diameter 22-22,5 cm.

Skador, lagningar.

Utropspris
3 000 SEK