Prints, multiplar och unikat

Prints definieras internationellt som konst på papper med en numrerad upplaga medan multiplar är dess tredimensionella motsvarighet. I denna privatsamling ingår såväl prints, multiplar samt flera unika konstverk från internationella konstnärer som Beverloo Corneille, Jim Dine, Yves Klein, Julian Schnabel och svenska konstnärer som Bengt Lindström och Michael Qvarsebo.
Är man intresserad av att köpa konst av god kvalitet är det en bra idé att starta sin samling med just prints och multiplar - och ett och annat unikat.

36 föremål
Bengt Rosenström, skulptur mobil, signerad B.R.
1 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Imre Antonyi, akryl på duk, signerad.
700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Yves Klein, efter, färglitografi, numrerad 18/200 a tergo.
12 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Peter Mandl, blyerts, signerad.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Imre Antonyi, olja på duk, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Beverloo Corneille, multipel, relief, signerad 3/5.
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jim Dine, färglitografi, 2011, signerad 47/75.
21 000 SEK
Utropspris
14 000 SEK