Prints, multiplar och unikat

Prints definieras internationellt som konst på papper med en numrerad upplaga medan multiplar är dess tredimensionella motsvarighet. I denna privatsamling ingår såväl prints, multiplar samt flera unika konstverk från internationella konstnärer som Beverloo Corneille, Jim Dine, Yves Klein, Julian Schnabel och svenska konstnärer som Bengt Lindström och Michael Qvarsebo.
Är man intresserad av att köpa konst av god kvalitet är det en bra idé att starta sin samling med just prints och multiplar - och ett och annat unikat.

26 föremål
Michael Qvarsebo, akryl på duk, signerad och daterad 1990.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bengt Rosenström, skulptur mobil, signerad B.R.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Imre Antonyi, akryl på duk, signerad.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Imre Antonyi, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Michael Qvarsebo, bemålat trä, signerad och numrerad 5/8.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Yves Klein, efter, färglitografi, numrerad 18/200 a tergo.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jim Dine, färglitografi, 2011, signerad 47/75.
Klubbat pris
38 500 SEK
Utropspris
14 000 SEK