Bordslampa, Kina 1800-talets slut.

Omgjord urna. Höjd med montering ca 41 cm, diameter ca 25 cm.

Åldersrelaterat slitage. Glasyrmistor. Ej funktionstestad. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Utropspris
300 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist konst, design och konsthantverk, filialchef Helsingfors
+358 (0)50 340 5492

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13