Antiques selected
1280336

Leandro Bassano

(Italien, 1567-1622)
Leandro bassano, hans efterföljd, olja på duk.

Leandro Bassano, hans efterföljd, olja på duk.

Uppfodrad duk 96 x 110 cm.

Uppfodrad duk, krackelerad, retuscher.

Proveniens

Prins Alexander Erba Odescalchis (1914-2008) samling.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
20 000 SEK