1299939

Holländsk konstnär 1800-tal

(Nederländerna)
Holländsk konstnär 1800-tal, osignerad. olja på uppfodrad duk 71 x 91 cm.

Holländsk konstnär 1800-tal, osignerad. Olja på uppfodrad duk 71 x 91 cm.

En fiskare vid strandkanten. Uppfodrad duk 71 x 91 cm.

Ytsmuts. Ställvis hårt tvättad. Uppfodrad. Smärre skrapmärkan och retuscher längs ramkant. Strödda små retuscher samt tidigare stöldmärkning i nedre höger hörn (endast synliga under uv-ljus).

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - M30
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Specialist skulptur och äldre måleri
+46 (0)709 17 99 93

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
10 000 SEK