1301493

Hörnbyrå, 1700-talets andra hälft, Rokoko

Hörnbyrå, 1700-talets andra hälft, rokoko.

Fanerad med alm och almrot. Förgyllda beslag av mässing. Tre lådor. Längd 84, djup 61, höjd 84 cm. Nyckel medföljer.

2 lås saknas,
fanerskador,
genomslipningar,
torksprickor
maskangrepp
hörn på mellersta lådan med avslag
hörn på nedersta lådan med avslag

Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Utropspris
20 000 SEK