Gardiner med kappa i ett, 4 st. samt liten låda, gobelängteknik, Aubusson 1800-talets andra hälft.

Omkring ca 163 x 181, 163 x 209, 164,5 x 187, 164,5 x 184 cm vardera. Ljusgrön botten med polykroma blomfestonger, fransar och tofsar. Många centimeter omvikta och påsydda på baksidan. Fodrade.
Gardinstänger medföljer (ca 187-225 cm långa).

Ställvis blekta. Smutsiga, obetydliga fläckar och skador. Vissa lösa delar till gardinstängerna medföljer i kartong.

Utropspris
6 000 SEK