1313078

Bord, sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.

Litet arbetsbord med tre lådor. Fanerat med mahogny. Lister och beslag av mässing. Längd 74, bredd 43, höjd 74 cm. Nyckel finns.

Renoverad. Åldersrelaterat slitage.

Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Utropspris
10 000 SEK