1318080

Bord, sengustavianskt av Johan Christian Linning d.y. (mästare i Stockholm 1779-1801).

Bord, sengustavianskt av johan christian linning d.y. (mästare i stockholm 1779-1801).

Sybord med inredning, fanerat med mahogny. Öppningsbar oval skiva. Svängda kopplade ben. Längd 65, bredd 50, höjd 74 cm. Nyckel finns.

Renoverad. Omarbetad. Smärre skador.

Övrigt

Se snarlikt sålt Bukowskis auktioner 577:396 2013.

Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Utropspris
10 000 SEK