Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Prakturna, porslin, sent 1800-tal.

Delvis förgylld. Medaljong med Orientaliserande figurscen. Höjd 57 cm.

Slitage. Färgbortfall.

Märkt undertill "Minne Från Konung Oscar II 1896".

Utropspris
4 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13