1319342

Byrå, Stockholmsarbete sent 1700-tal, Sengustaviansk.

Byrå, stockholmsarbete sent 1700-tal, sengustaviansk.

Fanerad med mahogny. Skiva i kolmårdsmarmor. Tre lådor. Dekor med mässings lister och verk. Längd 98, bredd 47,5, höjd 79 cm. Nyckel medföljer. Nyckel finns.

Senare skiva. Renoverad och kompletterad.

Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Utropspris
25 000 SEK