1322188

Johan Martin Berg

(Sverige, 1772-1852)
Spegel, johan martin berg (spegelfabrikör i göteborg 1803- ca 1837), empire.

Spegel, Johan Martin Berg (spegelfabrikör i Göteborg 1803- ca 1837), Empire.

Bronserad, målad och förgylld spegel med skuren och pastellagedekor. Etikettmärkt. 160 x 81 cm.

Renoverad. Slitage. Sprickor. Senare glas.

Utropspris
6 000 SEK